Draft Major League Baseball

Analýza draftu 2010

1. Washington Nationals :

C/OF – Bryce Harper, Las Vegas High School, Nevada
Bez veľkého prekvapenia, Nats si vybrali ako first overall najväčšiu hviezdu draftu 2010, Bryce Harpera. Čo ale prekvapilo, je pozícia na akú bol Harper draftovaný. Totiž Nationals plánujú dostať Harpera do Major League čo najskôr , a tak, aby sa vyhli zdĺhavej výučbe defenzívnej stránky postu catchera, presúvajú Harpera radšej na pozíciu outfieldera.

Ešte len 17-ročný Harper bol draftovaný ako first overall najmä vďaka rýchlemu swingu, neuveriteľnej sile odpalu a solídnej rýchlosti. Nebude zrejme preňho problém ani pridať nejaké extra méty na viac, i vďaka spomínanej rýchlosti, ktorá mu postačí taktiež i na kradnutie mét. Nemôžem nespomenúť z fyzikálneho hľadiska veľmi silné ramená, ktoré by mu mohli byť nápomocné nielen na ofenzívnej stránke, ale aj defenzívnej stránke baseballu. Napriek tomu, že jeho defenzíva nie je nijak úžasná, v pravom poli by mal nájsť určite dobré uplatnenie. Čo dodať? Aj hitteri už budú mať čoskoro svojho Strasburga…

Bryce Harper - první volba klubu Washington Nationals v draftu 2010
Bryce Harper - první volba klubu Washington Nationals v draftu 2010

2. Pittsburgh Pirates:


RHP – Jameson Taillon, The Woodlands HIgh School, Texas

Pirates si draftli podľa niektorých nového Josha Becketta a ak by toto prirovnanie bolo správne určite by neprestrelili. Second overall je tiež ako aj first overall ( harper ) hráč z high school, čo potvrdzuje posledný trend, a to vychovať si hráča cez minor systém podľa vlastného gusta.

18-ročný Taillon má vo svojom arzenáli úžasný fastball s rýchlosťou 99-94 mph. Jeho ďalšie plus nadhody sú curveball, s rýchlosťou 81-85 mph a slider, s rýchlosťou 84-88 mph. Dokáže hodiť i solídny changeup, ale zatiaľ ho veľmi nevyužíval, hoci je to do budúcna preňho nevyhnutný nadhod, aby dokázal ochrániť svoj fastball.

Čo sa týka kontroly, má trocha tendenciu hádzať viacej nadhodov mimo strikezonu, avšak na tomto by nemal byť veľký problém zapracovať. Posledná vec, ktorá si určite zaslúži pozornosť je Taillonova 2-metrová postava a dlhé ramená, práve ktoré, ako si určite domyslíte, stoja za neuveriteľnou rýchlosťou jeho fastballu

Jameson Taillon - první volba klubu Pittsburgh Pirates v draftu 2010
Jameson Taillon - první volba klubu Pittsburgh Pirates v draftu 2010


3. Baltimore Orioles:


SS – Manny Machado, Brito High School, Florida
Po tom, čo Taillon skončil u Pirates, Harper u Nationals, nebolo pochýb, že Orioles berú Machada a skutočná nevyspytateľná draftová ruleta začne s Kansasom vlastniacim 4. voľbu celkovo. Takže čo už vieme o novom Alexovi Rodriguezovi?

Opäť sa jedná len o 17-ročného hráča priamo z High school, ktorý sa rozhodol preskočiť college a skúsiť rovno chlebíček Major League. Machado je hráč s excelentným swingom a s potenciálom viesť svoj budúci Major League team v hitoch. Na hráča hrajúceho pozíciu shortstop nemé prekvapivo veľkú rýchlosť a zrejme ako dospeje a zosilnie, prinúti ho menšia strata rýchlosti zmeniť pozíciu.

Bez obáv, nieje to nič neobvyklé, podobnú zmenu absolvovali i hviezdy ako A-Rod alebo Michael Young. Aby som to zhrnul čo najstručnejšie, Machado je teda skvelý hitter, ktorý časom naberie i decentnú silu a ako nás už história naučila, hráč čo dokáže permanentne hitovať s priemerom cez 0,3 je v kombinácii so solídnou silou v podstate baseballovou elitou. Takže, našiel už A-Rod svojho nástupcu?

Manny Machado - první volba klubu Baltimore Orioles v draftu 2010
Manny Machado - první volba klubu Baltimore Orioles v draftu 2010


4. Kansas City Royals:


SS – Christian Colon, California state Fullerton
Royals týmto pickom potvrdili, že radi do svojho teamu naberajú hráčov od Boras corporation, čo je agentúra poskytujúca služby hráčskych agentov baseballovým klientom. Služby Boras corporation totiž využívajú už napr. Luke Hochevar ( draft 2006) , Mike Moustakas (draft 2007) a Erik Hosmer(draft 2009).

K samotnému Colonovi, nieje to nejak úžasný atlét, alebo skvelý hitter, či talentovaný yard worker a predsa sa mu dostalo tak veľkej pozornosti v drafte. Colonovo tajomstvo úspechu spočíva v prvom rade v skvelej obrane, kde využíva vysoké baseballové IQ a dobre rozvinuté poliarské inštinkty. Každý zápas hrá absolútne na doraz, s vysokým nasadením a vďaka práve takémuto vzorovému prístupu k hre sa od neho očakáva, že v budúcnosti bude s jeho prirodzenými vodcovskými schopnosťami dobrým ťahúňom teamu.

Royals zrejme očakávajú od Colona i slušný makeup, čo je v poslednom čase vlastnosť považovaná za 6. tool. (pre vysvetlenie, 5-tool player má dobré AVG, silu na homeruny, dobrú rýchlosť na métach, solídne príhody v obrane a nakoniec odvádza zodpovednú prácu i v poli) Takže Colon bude zrejme priemerným hráčom v ofenzíve, ale zrejme to bude jeho osobitá osobnosť, ktorá z neho predsa len spraví hviezdu.

Christian Colon - první volba klubu Kansas City Royals v draftu 2010
Christian Colon - první volba klubu Kansas City Royals v draftu 2010


5. Cleveland Indians:


LHP – Drew Pomeranz. University of Mississippi
Pomeranz je ďalším potvrdením dobrého scouting systému Texasu Rangers. Pýtate sa čo má vôbec spoločné Pomeranz práve s Rangers? Drew bol totiž draftovaný už v roku 2007 v 14. kole práve Texasom, avšak rozhodol sa nepodpísať a predsa len si to najskôr odkrútiť na college. To čo vedeli či tušili Rangers 3 roky dozadu ale teraz už dokleplo všetkým, a tak bol Pomeranz v tomto drafte označovaný za istý top 10 pick.

Takže k schopnostiam 20-ročného ľaváka s príznačným ovocným menom, je to v prvom rade pitcher s veľmi dobrou odolnosťou a výdržou. Jeho fastball zatiaľ nič výnimočné, rýchlosť okolo 91-92 mph. Jeho curve nadhod je hodne špecifický a taktiež Pomeranzom rozmanite využívaný, či už ako strikový go-ahead nadhod alebo nahod smerujúci nakoniec mimo strikezonu, lákajúci pálkara prešvihnúť. Nakoniec ešte predstavujem jeho tretí nadhod, changeup, ktorý si solídne zlepšil práve počas univerzitnej kariéri.

Z jeho slabostí zatiaľ najviac vyčnievajú slabšie velenie, ktoré má na svedomí trochu vyšší počet walkov a horší pickoff, ktorý mu teda sťažuje udržať si bežcov na métach na uzde. Možno ešte menšie zranenie z posledného roku na college vzbudzuje obavy, ale inak je to skutočne najlepší LHP v drafte, s dobrým mixom troch nadpriemerných nadhodov.

Drew Pomeranz - první volba klubu Cleveland Indians v draftu 2010
Drew Pomeranz - první volba klubu Cleveland Indians v draftu 2010

6. Arizona Diamnondbacks:

RHP – Barrett Loux, Texas A&M

Veľké prekvapenie spôsobil tento pick a určite aj značné rozhorčenie v radoch fanúšikov D-backs. Loux totiž nebol tipovaný na prvé kolo kvôli zdravotným problémom s rukou a slabému mixu nadhodov.

Totiž za posledné roky strávené na college nebol schopný vôbec rozvinúť sekundárne nadhody. Ok, jeho fastball je veľmi dominantný, dosahujúci rýchlosť až 96 mph, a tak s ním na college mohol zbierať strikeouty snáď rýchlejšie ako pálkari D-Backs Upton s Reynoldsom dokopy. Ďalšie nadhody ale už žiadna sláva, jeho curveball s rýchlostťou okolo 76 mph je prinajlepšom priemer a slurve je lepšie keď nepoužíva. Ešte teda changeup je akceptovateľný a práve kvalita tohto nadhodu mu zatiaľ na college úspešne ochraňovala jeho fastball. Viac nám napovie ale už len čas, ktorý teda ukáže, či bol konzervatívny prístup D-backs nakoniec správny.

Barrett Loux - první volba klubu Arizona Dbacks v draftu 2010
Barrett Loux - první volba klubu Arizona Dbacks v draftu 2010

7. New York Mets:

RHP – Matt Harvey, North Carolina

Hoci draftovali o spot nižšie, som presvedčený, že sa Mets dopracovali k väčšej porcii talentu ako Arizona.

Harvey spĺňa presne profil pitchera Mets, ktorí hľadajú do rotácie veľkých, fyzických a tvrdo hádzajúcich pitcherov. Jeho fastball o rýchlosti 96-97 mph vie byť veľmi nepríjemný a správnym smerom sa rozvíja i jeho silný slider. Changeup je preňho hudba budúcnosti, na ktorej už pomaly začal pracovať spolu so zlepšením kontroly. Každopádne Mets si môžu právom pochvaľovať tento pick, pretože Harvey je zrejme ich najlepší draftovaný pitcher od roku 2005, keď sa do tímu dostal Mike Pelfrey.

Matt Harvey - první volba klubu New York Mets v draftu 2010
Matt Harvey - první volba klubu New York Mets v draftu 2010

8. Houston Astros:

2B/OF – Delino DeShields, Norcross High School

Pred draftom sa DeShields veru netešil veľkej obľube a mohol si za to i svojím z času na čas nezodpovedným a neadekvátnym prístupom k hre. Pochybnosti vzbudzujú i jeho slabé príhody na méty vďaka tomu, že je menšej postavy – 172 cm.

Pozitívne aspekty jeho hry ako neuveriteľná rýchlosť či extrémne rýchly swing nakoniec prevážili tie negatívne, a tak sa tento klon Dustina Predroiu dostal až do top 10. Hoci teda nepobral veľa sily, jeho agresivita na pálke a métových chodníkoch by mu každopádne mala postačiť na to aby si spravil dobré meno i v Major League.

Delino DeShields - první volba klubu Houston Astros v draftu 2010
Delino DeShields - první volba klubu Houston Astros v draftu 2010

9. San Diego Padres:

RHP – Karsten Whitson, Chipley High School, Florida

Podľa niektorých druhý najlepší pitcher po Taillonovi sa dostal nakoniec ku Padres, ktorý sa už pred draftom netajili obľubou tohto pitchera.

Whitsonov fastball sa pohybuje rýchlosťou okolo 95 mph, čo je celkom solídny pitch a to som ešte nespomenul Karstenov slider, ktorý je pri rýchlosti 82 mph miestami prakticky nehitovateľný. Changeup je taktiež pekne rozvinutý, 81 mph, takže celkovo niet pochybovať, že Padres získali sľubného hráča s veľmi dobrým mixom troch nadpriemerných nadhodov.

Karsten Whitson - první volba klubu San Diego Padres v draftu 2010
Karsten Whitson - první volba klubu San Diego Padres v draftu 2010

10. Oakland Athletics:

OF – Michael Choice, Texas-Arlington

Hunter Pence je príkladom dobrého hráča vychovaného v Arlingtone a ak Choice pôjde v jeho šlapajách i v MLB, tak Oakland určite neprestrelil. Trocha rozruchu spôsobilo, že Michael je rodený fanúšik Rangers a skončil nakoniec u konkurenta z divízie – spomínaných Oakland Athletics. Takže na drafte bolo vidieť z jeho strany istú mieru rozpačitosti, ale ako správny profesionál otázky týmto smerom vzal neskôr už len s úsmevom.

Čo sa týka pálkarských schopností, Choice je skvelý hitter schopný udržať AVG konzistentne nad 0,3. K tomu disponuje veľmi dobrou silou a solídnou rýchlosťou, preto sa nepochybuje o tom, že talentu má rozhodne i na rozdávanie. Nezabúdajme ani na silné rameno, ktoré z neho robí vhodného defenzívneho hráča do outfieldu. Celkovo teda dostali Athletics peknú porciu talentu a ak sa podarí Michaelovi odstrániť miestami špatnú mechaniku odpalov, tak by už nič nemalo brániť jeho úspechu v Major League.

Michael Choice - první volba klubu Oakland Athletic v draftu 2010
Michael Choice - první volba klubu Oakland Athletic v draftu 2010

11. Toronto Blue Jays:

RHP – Deck McGuire, Georgia Tech

Slušný pick od Toronta, ktorí si zvolili pitchera dobre prevereného najlepšími univerzitnými pálkarmi. McGuire sa dá označiť sa bezpečnú voľbu s dobrými vyhliadkami do budúcna.

Jeho najväčším špecifikom je spôsob, akým si chodí po strikeouty. Využíva totiž na tento účel atypicky až 4 nadhody. Jedná sa o 91-93 mph rýchly fastball, veľmi dobrý tvrdý slider -86 mph, slušný changeup a nakoniec ešte jeden off-speed pitch, curveball.

Deck je vďaka skúsenostiam z college pripravený na relatívne rýchle povolanie do Major League, hoci jeho pomalší fastball vzbudzuje u niektorých stále pochybnosti. Na rovinu, McGuire nie je žiadne eso s perfektným staffom, ale na college sa dobre naučil vyťažiť zo svojho potenciálu maximum. Takže, ak hľadali v Toronte strikeout-pitchera s excelentným commandom, pripraveného na Major League, tak bol Deck tou navhodnejšou voľbou.

Deck McGuire - první volba klubu Toronto Blue Jays v draftu 2010
Deck McGuire - první volba klubu Toronto Blue Jays v draftu 2010

12. Cincinnati Reds:

C – Yasmani Grandal, Miami

Reds sa konečne rozhodli adresovať voľbu na ich jednu z najslabšie obsadených ofenzívnych pozícií.

Snaha Reds zlepšiť najmä ofenzívnu produkciu od pozície catchera je absolútne evidentná, potom čo padla voľba na hodne ofenzívne ladeného catchera Grandala. Yasmani upútal na college hlavne skvelou „plate discipline“, keď jeho výsledná bilancia BB/K pomeru bola 55/37. Grandal ale totiž veľmi nemá na výber, do súbojov s nadhodmi pitcherov sa mu neoplatí púšťať kvôli pomalšiemu swingu.

Rýchlosť na métach je mu taktiež cudzia, a tak jeho česť háji aspoň solídna sila odpalov. Aby som to teda zhrnul, na defenzíve bude musieť tento switch hitter poriadne zapracovať, pretože jeho ofenzívna produkcia nemusí byť zďaleka tak veľkou výhodou ako naznačujú jeho výkony z univerzitných zápasov.

Yasmani Grandal - první volba klubu Cincinnati Reds v draftu 2010
Yasmani Grandal - první volba klubu Cincinnati Reds v draftu 2010

13. Chicago White Sox:

LHP – Chris Sale, Florida Gulf Coast

Veľmi vysokú cenu získali White Sox v podobe Chrisa ako 13. Voľby draftu, keďže sa jedná možno i o najlepšieho college pitchera v tomto drafte.

Analýzu jeho nadhodov začneme s fastaballom-sinkerom, ktorého nedostatočnú rýchlosť – 92 mph dopĺňa dobrý movement, podieľajúci sa na veľmi dobrom, vysokom počte ground ballov. Ďalej ešte Sale disponuje nadhodmi ako slurve či changeup, ktoré sú pre pálkarov ťažkým orieškom a produkujú vysoký počet strikeoutov.

Vďaka výbornému commandu Sale tiež nepodlieha častému úskaliu pitcherov hádzajúcich veľa strikeoutov – métam zdarma. Celkovo teda jeho mix troch nadpriemerných nadhodov robí dobrý dojem, generuje množstvo strikeoutov a v neposlednom rade i odsúva do úzadia pochybnosti o Chrisovej výdrži či odolnosti.

Chris Sale - první volba klubu Chicago White Sox v draftu 2010
Chris Sale - první volba klubu Chicago White Sox v draftu 2010

14. Milwaukee Brewers:

RHP – Dylan Covey, Maranatha High School, California

Bohužiaľ nie veľmi najšťastnejší pick v podaní Brewers, ktorých rotácia potrebuje novú krv viac ako Zambrano po dvoch inningoch proti Yankees. Brewers totiž okrem Gallarda či Sheetsa nevykresali žiadneho schopného pitchera z high school talentov nabratých v drafte. Covey teda bude mať i vďaka neskúsenosti veľmi dlhú cestu do Major League, ktorú mu coaching Brewers rozhodne neuľahčí.

Jeho fastball-sinker, rýchly 93 mph, zatiaľ žiadna sláva, naopak curveball má celkom slušný-80 mph. Do jeho arzenálu spadá i changeup, čo je pozitívna skutočnosť vzhľadom k tomu, že sa jedná o high school pitchera.

Každopádne na tomto nadhode bude musieť poriadne zapracovať, aby tak získal v konečnom dôsledku mix troch dobrých nadhodov. Momentálne ale môžem Coveyho označiť len za talentovaného pitchera s dvojnadhodovým mixom, ktorého vylepšenie si určite vyžiada kopu práce. Otázne je, či si ale Milwaukee nenabralo príliš veľké sústo.

Dylan Covey - první volba klubu Milwaukee Brewers v draftu 2010
Dylan Covey - první volba klubu Milwaukee Brewers v draftu 2010

15. Texas Rangers:

OF – Jake Skole, Georgia Tech

V liste top 200 prospectov draftu 2010 by ste tohto hráča hľadali zbytočne, určite by ste ho tam veru nenašli. Skúšali ste zistiť ako sa mu darilo na jar? Taktiež ste sa zaručene k ničomu nedopátrali, Skole totiž maródil so zranením. Takže čo teda hľadá tak vysoko v prvom kole?

Dôvodov je hneď niekoľko, v prvom rade ale zlá finančná situácia prinútila Rangers zabudnúť na prominentné talenty a v druhom rade, 15. voľba Rangers je nechránená a keby hráč z tejto pozície nepodpísal s Texasom, Rangers by sa nedočkali kompenzácie. Minulý rok sa im totiž z tejto pozície nepodarilo podpísať Matta Purkeho, a tak teda pod tlakom týchto spomínaných okolností Rangers museli zraziť nároky.

Výsledkom je teda Skole, ktorý sa okrem baseballu venoval predovšetkým americkému footballu. Je preto zaručene dobrý atlét, s agilitou a rýchlosťou vhodnou pre outfieldera. Veľký otáznik visí ale nad jeho pálkarskými schopnosťami, keďže Skole, ako som už spomínal, sa venoval na college najmä footballu a nemá ani potrebné skúsenosti s baseballom ako takým celkovo.

Všetkých udivil jeho výkon v play off, keď v prvých 6 zápasoch odpálil 6 HR, ale snáď Rangers nestavali Jakeov scouting report len na základe týchto 6 zápasov. Nepodceňujme inak skvelý farm system Rangers. Skole síce nepochybne talent má, otázne je, či ale práve na baseball.

Jake Skole - první volba klubu Texas Rangers v draftu 2010
Jake Skole - první volba klubu Texas Rangers v draftu 2010

16. Chicago Cubs:

RHP – Hayden Simpson, Southern Arkansass

Ak bol pre niekoho Skole ako 15. Pick úkaz podobný Kazmirovi vyhrávajúcemu CY trophy, tak voľba Simpsona na pozícii 16 sa rovná pomaly Zambranovi vyhrávajúcemu trofej pre najlepšieho pitchera roka.

Tento pick proste doslova šokoval, pretože SImpson hral na college len v druhej divízii, a tak sú jeho mimochodom skvelé štatistiky ľahko spochybniteľné a nedôveryhodné. Faktom ale zostáva, že Simpson má v sebe veľkú porciu talentu a úžasný upside. 4-seam fastball o rýchlosti 97 mph, dobrý slider či ešte lepší 12-6 curveball tvoria mix porovnateľní pomaly s arzenálom Stephena Strasburga.

Napriek tomu, stále je to veľké riziko brať pitchera z 2. divízie v prvom kole draftu. Hayden síce nemal na college problémy s walkami, ale príliš veľké riziko vzbudzuje fakt, že nevieme ako by jeho command obstál proti o dva levely lepším pálkarom. Risk je zisk, túto frázu si asi opakoval Cubs manager počas draftu 2010, pretože od Haydena sa veru dočkáme už čoskoro ráznej reakcie na margo bust/ace polemiky.

Hayden Simpson - první volba klubu Chicago Cubs v draftu 2010
Hayden Simpson - první volba klubu Chicago Cubs v draftu 2010

17. Tampa Bay Rays:

OF – Josh Sale, Bishop Blanchet High School, Washington

Rays si touto voľbou stiahli do teamu veľmi talentovaného high school outfieldera, ktorý patrí jednoznačne k pálkarskej špičke draftu 2010. Scouti ho často prirovnávali napr. k Trevisovi Sniderovi z Toronta, ktorý je napriek svojmu nespornému talentu zrejme s potenciálom o kúsok predsalen nižšie ako Sale. Josh má totiž lepšiu postavu a taktiež rýchlejší swing, čo znamená predsa len o trocha viac ako dobrý prirodzený pálkarský inštinkt v podaní Snidera.

Ako som už teda naznačil, rýchly swing je to, čo robilo najviac doposiaľ Joshovi dobré meno. Pridajme nadpriemernú silu odpalov a získavame skutočne zaujímavú kombináciu kontaktu so silou. Rýchlosť má taktiež celkom slušnú, ale na golden glove to v obrane asi nebude.

Dobrý inšinkt v defenzíve pre tohto ľaváka bude určite výhodný, ale istejšie bude preňho nakoniec spoliehať sa na správne zaujatie pozície. Nespomenul som ale ešte makeup, ktorý môže byť v Joshovom prípade časom veľmi výrazný. Sale je totiž neúnavný, vytrvalý, odhodlaný a pracovitý typ pálkara, ktorý je svojou pracovnou etikou príkladom hodným nasledovania. Nechajme sa teda prekvapiť, kam to Sale nakoniec dotiahne. Osobne inak verím, že farm system Rays je zárukou, že talent tohto ľaváka bude niekoľkonásobne zveľadený.

Josh Sale - první volba klubu Tampa Bay Rays v draftu 2010
Josh Sale - první volba klubu Tampa Bay Rays v draftu 2010

18. Los Angeles Angels:

3B/RHP – Kaleb Cowart, Cook County High School, Georgia

Angels získali týmto pickom veľmi zaujímavého hráča, ktorý sa tešil pozornosti nielen ako pitcher ale aj ako hitter. Angels nakoniec zahlásili Cowarta ako hráča na tretiu métu, takže tento krátky report bude preto zameraný na jeho pálkarské schopnosti.

Zaujímavý problém bude pre Angels ale určite ešte podpísať tohto hráča, pretože Los Angeles sú z posledných rokov známy svojimi problémami pri podpisoch. Nebolo by teda veľkým prekvapením keby bol bonus 3 mil. dolárov nad ich sily a Cowart by si to namieril na college.

S pálkou v ruke je to inak switch hitter, ktorý má isté problémy s off-speed pitchmi. Sila jeho odpalov je veľmi vysoká a je to asi i jeho najväčšia prednosť. Baserunning v jeho podaní nie je nič výnimočné a defenzíva zatiaľ nič pozoruhodné. Okrem silového potenciálu teda toho ako hitter Cowart fakt veľa neponúka, takže by ma neprekvapilo keby sa dal nakoniec na pitching, ktorý v jeho podaní navodzuje dojem, že na kopci stojí nový Jake Peavy.

Kaleb Cowart - první volba klubu Los Angeles Angels v draftu 2010
Kaleb Cowart - první volba klubu Los Angeles Angels v draftu 2010

19. Houston Astros:

RHP – Mike Foltynewicz, Minooka High School, Illinois

Foltynewicz na pozícii 19? To v Houstone asi trocha prestrelili, pretože Mike mal prísť na rad až po skončení prvého kola.

Mike sa dostal zrejme hore vďaka zaujímavému a prekvapivému zvýšeniu rýchlosti jeho fastballu z 91 mph na 94 mph. Jeho sinker dokonca miestami naberá rýchlosť až 96 mph a efektívne produkuje veľký počet ground ballov. Ako breaking ball používa Mike slider, na ktorom ale bude musieť zapracovať poriadne.

Zatiaľ si vystačil inak s changeupom ako druhým nadhodom, ktorý je v jeho prevedení vskutku solídny nadhod. Houston teda získal hráča s dobrým fastball-changeup mixom, ktorý bude musieť ešte poriadne ale zapracovať na breaking balls či commande aby sa nakoniec mohol pozrieť i do Major League.

Mike Foltynewicz - druhá volba klubu Houston Astros v draftu 2010
Mike Foltynewicz - druhá volba klubu Houston Astros v draftu 2010

20. Boston Red Sox:

2B – Kolbrin Vitek, Ball State

Týmto pickom veru Bosox veľa rozruchu nenarobili, pretože Vitek skončil v ich náručí presne podľa očakávaní.

Opäť sa jedná o dobrého hittera, mimochodom i dobrého atléta. Výborný rýchly swing je základným kameňom jeho úspechu a vďaka nemu odpaľuje Vitek všade sa objaví. Dostatok sily jeho preferencie ešte zvyšuje a keď sa spomenie k tomu i jeho úžasné nadanie base-stealera, tak jeho kúzlu nepodľahne skutočne len málokto.

Po defenzívnej stránke naopak až tak nevyniká a i vzhľadom k tomu, že Red Sox majú na 2B Pedroiu, bude presun do outfieldu alebo 3B viac-menej nevyhnutný. Zhrnul by som to ako veľmi vydarený pick od Bostonu a hoci sú tu pochybnosti nad silou Vitekových odpalov, do budúcna stojím za ním a verím, že sa v MLB predvedie v dobrom svetle.

Kolbrin Vitek - první volba klubu Boston Red Sox v draftu 2010
Kolbrin Vitek - první volba klubu Boston Red Sox v draftu 2010

21. Minnesota Twins:

RHP – Alex Wimmers, Ohio State

Twins týmto pickom získali pitchera porovnateľného s ich štarterom Kevinom Sloweym. Ak by aj inak v Minnesote dúfali v rýchly podpis, Wimmersa tak rýchlo na kopec v minore nedostanú. Má totiž poranenú podkolennú šľachu a hoci by sa nemalo jednať o zranenie nesúce následky, rehabilitácia ho proste zdrží mimo ballpark až takmer do konca leta.

Bližší pohľad na jeho nadhody začneme charakteristikou fastballu, ktorý teda veľa vody pri rýchlosti 90 mph nenamúti. Jeho renomé napráva aspoň fakt, že sa jedná o ťažšie odpáliteľný 2-seam fastball. Ďalší nadhod, curveball o rýchlosti 72 mph, opäť nič výnimočné a nakoniec ešte changeup, jeho zatiaľ posledný tretí nadhod, je akou takou náplasťou na nie príliš okúzľujúco vyzerajúci arzenál. Napriek tomu si Wimmers rád chodí po strikeouty a prezentuje sa solídnym commandom.

V jeho prípade toho už veľa nie je čo vylepšovať, a tak sa pozrie z draft classu 2010 do MLB určite medzi prvými. V podstate, Twins vsadili na istotu a vzali hráča vhodného na koniec rotácie. Troch talentu síce Alexovi chýba, ale svoje si v MLB časom zrejme odhádže.

Alex Wimmers
Alex Wimmers

22. Texas Rangers:

C – Kellin Deglan, Langsley High School, Canada

Kanaďan s nálepkou najľahšie podpísateľného hráča ako voľba čislo 22 asi najlepšie vystihuje problémovú finančnú situáciu Rangers.

Na svoju výšku, 188 cm, je ale až neuveriteľne agilný a flexibilný. Defenzíva je to, čo robilo v poslednom čase veľké starosti catcherom Rangers, a tak voľba padla na viac obranne zameraného catchera. Deglanovi dobre slúžia pri obrane dlhé silné ramená a v kombinácii so spomínanou atypickou flexibilitou je z neho naozaj dobrý hráč do defenzívy.

Bledšie je to s ním ale v ofenzíve. Dlhé ramená majú v ofenzíve na druhej strane negatívny vplyv pri odpaľovaní nadhodov smerujúcich k hrane strikezóny pri jeho tele. Menším pozitívom je aspoň slušná sila a dobrý swing. Má šancu byť aspoň priemerným pálkarom, ale predtým ešte bude musieť zapracovať na odpale off-speed nadhodov, ktoré mu robili celkom problémy doposiaľ. Podľa prognóz to mal byť hráč potiahnutý na konci prvého, či na začiatku druhého kola, no Rangers sa rozhodli ísť svojskou cestou a výsledkom je teda pomerne prekvapivá voľba, ktorej správnosť odobria až nasledujúce roky.

Kellin Deglan
Kellin Deglan

23. Florida Marlins:

1B/OF – Christian Yelich, Westlake High School, Canada

Po vzore Texasu si i Florida siahla na hráča, ktorý mal plánovane opustiť draft board o kolo neskôr. Pred draftom patril Christian do skupiny 1st basemanov, no Florida ho už pri ohlásení 23. voľby presunula do outfieldu.

Presun do outfieldu zrejme Marlins plánujú kvôli lepšiemu využitiu atletických schopností a dobrých defenzívnych inštinktov tohto kanaďana. Jeho najväčší prínos je dobrý kontakt na pálke, z ktorého plynie dobré avg a za pozornosť určite stojí i vynikajúca rýchlosť pri behu po métach. Ak sa mu podarí presadiť do Major League, tak sa bude prezentovať najmä svojou rýchlosťou, ktorú využije najlepšie ako base stealer.

Nakoniec ale musím spomenúť i jeho negatíva, z ktorých najviac vyčnieva nedostatok sily a teda i slabé ramená. Homeruny zrejme príjdu ako dospeje po fyzickej stránke, ale stále to budú predovšetkým diery medzi métami, kde budú smerovať jeho odpaly.

Christian Yelich
Christian Yelich

24. San Francisco Giants:

OF – Gary Brown, Cal state Fullerton

Giants i tento rok doplácajú na mizériu na pálke, a tak posila do outfieldu nie je žiadnym prekvapením. Rýchlik na post CF s výbornou hrou v obrane sa im inak bude hodiť i po defenzívnej stránke.

Lead-off hitter je to, čo by z Garyho malo byť po vstupe do Major League a zrejme to ani nebude trvať dlho kým sa tam dostane. Jeho výborná defenzíva ho tam dostane skôr či neskôr, no u Giants nájde špeciálne dobré uplatnenie i ako lead-off hitter. Opäť sa jedná o hráča s dobrým kontaktom na pálke a ešte lepšou rýchlosťou na métových chodníkoch, ktorému nechýba ani tak veľa sily akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať.

San Francisco tak konečne začína lámať ľady v draftovaní pálkarov a v skutku je už načase. Veď 8 z posledných 9 first rounderov, ktorých si za posledné roky vo Friscu vybrali boli pitcheri a to je už naozaj dosť.

Gary Brown
Gary Brown

25. St. Louis Cardinals:

3B – Zach Cox, Arkansas

Vďaka neprimeraným platovým požiadavkám sa dostal Zach do nepríjemného voľného pádu prvým kolom draftu a môže si za to len a len on.

Cardinals touto voľbou získali jedného z najlepších pálkarov draftu a do budúcna možno i výnimočného hittera na úrovni samotnej Major League. Skvelý rýchly swing, konzistentný kontakt a schopnosť odpáliť do akejkoľvek časti poľa ho k tomu proste predurčujú. Nezaostáva ani na sile a na dobrej úrovni je i jeho rýchlosť pri behu. Z defenzívneho hľadiska je preňho výhodou tiež silné rameno, umožňujúce rýchle príhody na méty. Nie je inak ani vylúčené, že nakoniec skončí v poli na druhej méte, keďže momentálne vlastní u Cardinals tretiu métu nováčik Freese.

St. Louis plánovali brať v drafte „the best player available“ a nakoniec dostali hráča s premium talentom, takže ak im to stojí za tie peniaze, ich spokojnosť musí byť na mieste.

Zach Cox
Zach Cox

26. Colorado Rockies:

OF – Kyle Parker, Clemson

Známe meno zo štadiónov college, no predsa až na pozícii 26? Príčina Parkerovej popularity spočíva totiž v tom, že tento hráč bol na Clemsone štartujúcim QB. A tu sa dostávame k ďalšiemu problému, pretože Kyle je na college len prvý rok a dobré meno si robí i v americkom fotbale. Ďalšie 3 roky na college ako 2-sport star môžu byť teda nakoniec preňho väčším lákadlom. Pre Rockies to ale i tak nie je neobvyklá voľba, ich hráči ako Todd Helton či Seth Smith tiež hrali na college ako quarterbackovia.

Ako pálkar upútal Parker pozornosť v prvom rade skvelou silou, s potenciálom 20-20 ( 20 HR + 20 TD-štatistika z amerického fotbalu). Je to celkom dobrý atlét, ale žiadny veľký basestealer. V defenzívnej činnosti veľmi nevyniká, síce má dobré rameno na to aby mohol hrať na kraji outfieldu, nevychádzajú mu dobre skoky po loptičkách, a tak sa skracuje pole ktoré dokáže pokryť. Spochybňovaný je i konzistentný kontakt na pálke, ale to nie je nič atypické pre nováčika na college.

Takže ako vidíte, Parker zrejme ani sám nevie či chce hrať QB v NFL alebo OF v MLB a jeho účasť na drafte vidím len ako prieskum, aby zistil svoje možnosti v baseballe.

Kyle Parker
Kyle Parker

27. Philadelphia Phillies:

LHP – Jesse Biddle, Germantown High School, Pennsylvania

Ďalší z radu prekvapivých pickov, Phillies si siahli na miestneho high school talenta. Jesse bol projektovaný najskôr na supplemental round, ale Phillies zrejme presvedčil, že si zasluhuje prvé kolo na súkromných workoutoch. Nedá sa ani vylúčiť možnosť nepresných reportov o tomto hráčovi, keďže teamy ktoré idú po miestnych talentoch často siahajú i na nie príliš férové praktiky za účelom utajenia miestnych pokladov.

Čo som naznačil v posledných vetách, potvrdzujú i skautské reporty. Biddle bol ešte donedávna vedený ako pitcher s priemerným, 92 mhp rýchlym fastballom, no podľa najaktuálnejších správ jeho fastball dosahuje až skvelých 96 mph. Často je so svojím potenciálom a talentom prirovnávaný k strikeout-esu Dodgers, Claytonovi Kershawovi. Okrem 2-seam fastballu disponuje aj curveballom – 70 mhp a changeupom – 77 mph. Zatiaľ čo changeup je v jeho prípade solídny pitch, na curveballe bude musieť ešte poriadne zapracovať.

Na druhej strane je tiež ešte jeho slabosťou priemerný command, ktorý je pri power pitcheroch veľkým rizikom. Každopádne v tomto prípade sa jedná len o high school pitchera, takže má pred sebou kopu času na zlepšenie, kým dostane potenciálnu pozvánku do Major league.

Jesse Biddle
Jesse Biddle

28. Los Angeles Dodgers:

RHP – Zach Lee, McKinney High School , Texas

Ako aj Rockies, tak i Dodgers búdu čeliť veľkej výzve pri podpise svojej voľby z prvého kola. Zach Lee je totiž ďalšia 2-sport star a podobne ako u Parkera je jeho druhým športom americký fotbal. Ďalšia zhoda s Parkerom, i Lee je QB, no tentoraz sa jedná o nového štartujúceho QB univerzity LSU Tigers. Nič proti Dodgers, ale nevidím to reálne pre nich, špeciálne keď má Zach možnosť voliť medzi college star alebo tvrdou prácou niekoľko rokov, hrajúc iba za minor teamy, nehovoriac o tom, že do MLB sa i tak nemusí dostať.

Čím teda ale upútal Zach skautov Dodgers, že na seba vzali tak veľké riziko a vybrali ho v prvom kole? Jednoznačne je to dobrou kombináciou nadhodov, konkrétne sa jedná o mix fastball-changeup-slider. Jeho fastball dosahuje pekných 95 mph a hoci je jeho changeup iba priemerný nadhod zatiaľ, tvoria spolu dobrý pár. Ostáva nám nakoniec slider, v jeho podaní plus pitch a skvelý breaking ball. V tomto nadhode vidím veľký potenciál a to už teraz pri prvých rokoch na high school bol s týmto nadhodom prakticky nedotknuteľný. Command je tiež na dobrej úrovni, ďaleko za očakávaniami pre 2-sport star.

Musím teda len dodať, že azda jeho najväčšou slabosťou je jeho záväzok s LSU, ktorý z neho robí i nielen podľa mňa momentálne prakticky nepodpísateľného hráča.

Zach Lee
Zach Lee

29. Los Angeles Angels:

RHP – Cameron Bedrosian, East Coweta High School, Georgia

Je vám meno Bedrosian povedomé? Ak áno, tak vás neprekvapí informácia, že Cameron je synom víťaza CY trophy a skvelého closera, Steva Bedrosiana. Vďaka smeru kariéry jeho otca, nie je vylúčené, že napriek začiatkom na poste štartujúceho nadhadzovača bude čoskoro presunutý na post relievera, kde si teda spravil meno Bedrosian senior.

Fastballom dokáže Cameron Rock( jeho skutočné druhé meno J ) atakovať pálkarov pri rýchlosti až nádherných 96 mhp a slider, v jeho prípade plusový nadhod, by mohol pracovať v budúcnosti ako skvelý „closing pitch“. Tretí a zároveň zatiaľ jeho posledný nadhod, changeup, potrebuje ale vylepšenie, pretože momentálne dosť zaostáva za prvými dvoma spomenutými. Kontrolu a command má zatiaľ na priemernej úrovni, ale časom by malo prísť zlepšenie.

Trocha pochybností o jeho kvalitách navodzuje nizka výška a poprípade i v jeho prípade záväzok s univerzitou LSU. Na rozdiel od Zacha Leeho by ale mala byť relatívne dobrá šanca na podpis.

Cameron Bedrosian
Cameron Bedrosian

30. Los Angeles Angels:

CF – Chevy Clarke, Marietta High School, Gerogia

Pre Angels už tretia voľba v drafte, tentokrát zvolený five-tool player Chevez Clarke, ktorý je svojím talentom prirovnávaný k Jimmymu Rollinsovi. Tento switch hitter je považovaný za „high-risk/high-reward“ voľbu, vďaka veľkej nekonzistentnosti výkonov na pálke.

V prvom rade, oplýva veľkým potenciálom s možnosťami byť výborným hitterom v Major League. Momentálne je to čo sa týka sily skôr hitter snažiaci sa trafiť line-gap alebo doubles, v budúcnosti by mal mať ale aspoň priemernú silu. Nedostatok sily inak niekoľkonásobne prevyšuje veĺmi vysoká rýchlosť pri behu na métch, ktorá v kombinácii s jeho agresívnym štýlom hry z neho robí perfektné eso – base-stealera. Krádež méty ale nie je ale jediná vec, na ktorú mu je jeho rýchlosť osožná. Vďaka nej je totiž z neho i dobrý defenzívny hráč do center fieldu.

Ak teda opomenieme vysokú nekonzistentnosť výkonov a i jeho záväzok k univerzite (v jeho prípade Georgia Tech), tak by mohol mať Torii Hunter u Angels viac než len solídneho nástupcu.

Chevy Clarke
Chevy Clarke

31. Tampa Bay Rays:

SS – Justin O’Conner, Cowan High School, Indiana Rays siahli na high school catchera, ale prekvapivo zahlásili tohto hráča na drafte ako shortstopa. Okrem toho skúšal Justin i 3B a pitcherský chlebíček, kde si s jeho 95 mph fastballom neviedol zle a nechal si tak otvorené vrátka, pokiaľ by mu to ako hitterovi nešlo.

Ako pálkar má inak dobrú silu v odpaloch a priemernú rýchlosť na métach. V defenzíve ako catcher veľmi nevyniká, chýba mu presnosť príhodov pri throw-outoch a to je možno dôvod prečo ho Rangers prehliadli pri výbere catchera v prvom kole.

Okrem toho ani ako shortstop to nebude mať ideálne, pretože na túto pozíciu by potreboval mať zrejme viac rýchlosti. Nakoniec jeho časť aspoň háji fakt, že by mal byť ľahko podpísateľný. Rays sú ale upútaný jeho silou v ramenách a tá z neho veru právom robí first-round pick.

Justin O'Conner
Justin O'Conner

32. New York Yankees:

SS – Cito Culver, West Irondequoit High School, New York

Zaujímavý pick od Yankees, Culver je totiž ďalší „local guy“, teda hráč zvolený miestnym teamom. Culverovi sa v podstate splnil sen, keďže patrí medzi fanúšikov Yankees. Od čias Dereka Jetera ( draftovaný v roku 1992! ) je to druhý SS, ktorého si inak Yankees vybrali už v prvom kole, a tak zrejme i oni začínajú cítiť, že za pár rokov to bude znamenať pre kapitána Yankees definitívny koniec.

A teraz k jeho hitovaciemu nadaniu, nedostatok sily ho momentálne obmedzuje na doubles, triples a dá sa jednoducho zadefinovať ako „gap-to-gap power“. Našťastie má dosť rýchlosti, ktorá by sa dala označiť za nadpriemernú a pomáha mu k dobrým výkonom v defenzíve. Jeho atletické nadanie je teda skutočné preňho vhodné na SS, a okrem toho z neho urobilo i slušný basketbalový prospect.

Pitching v jeho prípade nie je absolútne vylúčený, veď jeho fastball dosahuje solídnych 95 mph, ale zámery Yankees takéto možnosti zrejme ani nepripúšťajú. Už len ale dúfať, že neskončí za mrežami ako jeho otec, nebol by to prvý športovec, ktorý by si takto veru zničil kariéru.

Cito Culver
Cito Culver

Takže toľko zhrnutie prvého kola draftu, v poslednej časti nás čaká napr. ešte to lepšie čo ponúklo druhé, či suplementujúce kolo MLB draftu 2010 a nakoniec i súrodenci, ktorí sa pokúsia tromfnúť bratov Uptonovcov.

Prvé kolo sme teda už úspešne zrekapitulovali, čím sme si predstavili najväčšie talenty tohto draftu, no isté „poklady“ ako to býva zvykom prekĺzli sitom prvého kola a zakotvili až v suplementujúcom či druhom kole draftu. Pokúsil som sa teda vystopovať tých najlepších, čo neskončili v prvom kole a aspoň pár vetami načrtnúť ich talent.

36. Boston Red Sox:

OF – Bryce Brentz, Middle Tennesse state

Na začiatku sezóny bol tento hráč považovaný za najlepšieho college OF s istou miestenkou do prvého kola draftu, no stagnácia v rozvoji svojho talentu ho nakoniec posunula slušne dozadu. Pre Bosox ale len dobre, hoci nezískali dobrého obrancu, Bryce patril na College k najlepším pálkarom a vďaka slušnej sile, ktorou disponuje, by mohol byť platným hráčom časom i v Major League.

Bryce Brentz
Bryce Brentz

39. Boston Red Sox:

RHP – Anthony Ranaudo, LSU

Ďalší cenný pick a opäť Red Sox, ktorý si tento krát siahli na ďalšie známe meno zo štadiónov college. Ranaudo si spravil na college povesť elitného prospecta, ktorý vedel s veľmi dobrým citom umiestňovať nadhody dole do strikezóny. Jeho kariéra však dostala slušnú ranu keď sa zranil a nedokázal vrátiť istý čas späť do pôvodnej výbornej formy. Pokiaľ sa teda Anthony dokáže spamätať a nadviazať na svoje najlepšie výkony v drese LSU, tak si Red Sox môžu poriadne medliť ruky.

Anthony Ranaudo
Anthony Ranaudo

41. Toronto Blue Jays:

RHP – Asher Wojciechowski, The Citadel

Hráč s dobrým ramenom, rýchlym fastballom a slušným sliderom, to je Asher Wojciechowski. Jeho hodnotu ale zráža jednoznačne command, ktorý ak nezlepší, bude ho stáť pozíciu SP v Major League. Nič nie je dopredu vylúčené, ale zatiaľ to skôr vyzerá na pozíciu setup pitchera, alebo v tom lepšom prípade prominentná pozícia closera.

Asher Wojciechowski
Asher Wojciechowski

44. Detroit Tigers:

3B – Nick Castellanos, Arcibishop McCarthy High School, Florida

Prvý pick Tigers v drafte a hneď trefa ako sa patrí. Nick bol videný takmer ako istý hráč do prvého kola draftu, no nakoniec padol nižšie ako sa očakávalo. Možno padol z dôvodu, že do prvého kola ho takmer dostal v podstate len jeho potenciál. Jeho sila je už teraz na solídnej úrovni a podľa viacerích skautov má rezervu na ďalší fyzický rast, bez ohrozenia atletických schopností. Ak teda naplní pozitívne očakávania, Tigers získali silového pálkara schopného dobrej produkcie i na úrovni Major League.

Nick Castellanos
Nick Castellanos

47: Colorado Rockies:

RHP – Peter Tago, Dana Hills High School

Tago je ďalším pitcherom s dobrým ramenom, ktoré mu umožňuje hodiť rýchle fastabally s rýchlosťou 94 mph. Jeho curveball ale zatiaľ neoslnil a nie je teda vylúčené, že skúsi hádzať slider ako breaking ball. Bohužiaľ opäť je to slabý command, ktorý mu prikladá na plecia vysoký počet pitchov a dostáva ho zo zápasov skôr ako by si určite prial. Rockies ale dúfajú, že sa im podarí u Taga rozvinúť sekundárne nadhody a spraviť z neho nakoniec viac než len relievera.

Peter Tago
Peter Tago

52. Pittsburgh Pirates:

RHP – Stetson Allie, St. Edward High School, Ohio

Allieho cena spočíva v tom, že sa jedná o pitchera s takmer najsilnejším ramenom v tohtoročnom drafte. Jeho fastball dosahuje až 98 mph, čo je skutočne úctihodné číslo. K tomu používa i dobrý slider a akceptovateľný changeup. Háčik je ale jeho biedny command, ktorý mu v neskorších inningoch vyrába slušné problémy. Niektorí veria, že z neho bude len dobrý reliever no Pirates ho zrejme skúsia na pozícii SP a uvidia čo sa stane. Allie ma jednoducho výnimočne silné rameno a za pokus skúsiť to s ním ako SP to určite stojí.

Stetson Allie
Stetson Allie

54. Kansas City Royals:

CF – Brett Eibner, Arkansas

Veľmi zaujímavého hráča si zvolili v Kansase, Eibner je totiž známy tým, že dokáže na solídnej úrovni aj páliť aj nadhadzovať. Hoci bol zahlásený ako CF, jeho budúcnosť vidím nielen ja skôr na kopci. Veľmi by mu pomohlo zamerať sa skôr na pitching, pretože jeho mix fastball-slider-changeup je v jeho podaní na solídnej úrovni a hociktorý pitch je schopný hodiť po strike. Na „two-way“ playera má aj veľmi dobrý command a samozrejme i dobrá pohyblivosť mu na kopci nebude úplne zbytočná. Eibner má teda veľmi dobrý upside na RHP a aj reálnu šancu okúsiť chlebíček Major League ako schopný pitcher.

Brett Eibner
Brett Eibner

57: Boston Red Sox :

RHP – Brandon Workman, Texas

Brandon je bývalý pick Phillies z draftu roku 2007, v ktorom si ho Philadelphia vybrala v treťom kole. Workman sa ale rozhodol upísať sa radšej Longhorns a tento ťah určite neoľutoval. Na college totiž patril k elitným pitcherom a spravil si veľmi dobré meno, predovšetkým vďaka dobrému arzenálu nadhodov. 2-seam fastball s rýchlosťou až 95 mph, plusový cutter a solídne off-speed pitche ako changeup či curveball boli v podaní s jeho dobrým commandom pre väčšinu univerzitných pálkarov doslova neriešiteľným problémom. Na pitchera z college má jeden z najširších repertoárov nadhodov, takže v MLB ho môže čakať potenciálne veľmi svetlá budúcnosť

Brandon Workman
Brandon Workman

Víťazi draftu

Za suverénneho víťaza draftu sa dá označiť Boston, ktorý i v druhom kole získal hráčov s first-round caliberom. Vitek, Brentz na pálku či Ranaudo s Workmanom na kopec sú veľkolepé posily pre Bosox s priaznivými vyhliadkami do budúcnosti.

Na pálke sa taktiež výdatne posilnila i Tampa Bay, ktorá si odniesla nádejnú trojicu Sale – O’Conner – Vettleson.

Pochvalu si zaslúžia určite i Phillies, ktorý dokázali pred svetom udržať v tajnosti talent miestnej hviezdy s menom Jesse Biddle.

Dobrý steal v drafte predviedli i Mets, ich voľba Harvey má ako jeden z mála pitcherov tohto draftu potenciál na to byť v MLB na čele rotácie svojho klubu.

No a nakoniec by som ešte ocenil prácu Blue Jays na drafte, ktorí získali peknú variáciu pitcherov. Vsadili na istotu s dobrými college playermi ako McGuire a Wojciechowski, ale taktiež sa im podarilo nabrať i high school pitcherov s dobrým potenciálom v podobe Aarona Sancheza či Noaha Snydegaarda.

Zaujímavosti draftu

Tréner White Sox, Ozzie Guillen, si draftol svojho syna Ozneyho Guillena a ešte bol sklamaný, že jeho syn nešiel vyššie.

Coach Rockies, Jim Tracy, si tiež priviedol do klubu svojho syna, a tak bude v Colorade pôsobiť i Mike.

Pravý poliar LA Dodgers, Andre Ethier, zase možno dostane šancu zahrať si spolu so svojím mladším bratom Devonom, ktorý sa vďaka tohtoročnému draftu tiež dostal do teamu Dodgers.

Rodinkárstvo neobchádza ani Tigers, ktorý priviedli Justinovi Verlanderovi jeho brata Bena a asistentovi trénera Lloydovi McClendonovi jeho syna Bo.

Ďalší bonbónik je, že v lige sa naraz ocitli otec aj syn. Jamie Moyer totiž vychoval pre Twins syna Dillona. Ak sa teda presadí aj ten, meno Moyer budeme počuť v MLB aj ďalších 50 rokov.

Kellen Sweeney z druhého kola je mladším bratom Ryana, ktorý v drese Athletics zažíva svoju najlepšiu sezónu.

Nakoniec, u Giants tiež dbajú na rodinné záväzky, a tak si manažér Bruce Bochy neváhal priviesť syna Bretta.

Končí sa teda štvordielna séria MLB draft review 2010, dúfam že vám prezentované informácie pomohli spraviť si akceptovateľný rozhľad a oboznámili vás s väčšinou potenciálnych nových hviezd MLB. Takže dovidenia o rok pri sérii MLB draft review 2011…

©2010-2025 - Redakce